Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri

Torrent ile film nasıl indirilir? ( Resimli Anlatım ) 2016 Ağustos Güncellendi

En iyi ses ve görüntü kalitesiyle film izleyebilmenin en kısa yolu torrent sistemi ile filmi bilgisayarına indirip izlemenizdir. Aşağıda anlatacağım adımlarla yaklaşık 2 dakikanızı ayırarak istediğiniz filmi en hızlı şekilde bilgisayarınıza indirmeyi öğrenebilirsiniz.

http://www.utorrent.com/ sitesine girerek “ücretsiz indir” butonuna tıklayın ve programı bilgisayarınıza indirin.

utorrent_download

inen dosyayı çalıştırın ve normal bir program kurar gibi ‘ ileri> ‘ yönergelerini izleyerek programın kurulumunu tamamlayın.
Bu işlemi sadece bir kere yapmanız yeterlidir.Bundan sonraki adımları indirmek istediğiniz bütün filmler için uygulamanız gerekecek.

Bundan sonraki adımları uygularken karşınıza reklam sayfaları çıkabilir. Hiçbir işlem yapmadan o sayfaları hemen kapatın.

http://www.torrentdownloads.me/ adresine girip alttaki resimde görülen arama kutusuna istediğiniz film veya dizinin adını yazıp “search” butonuna tıklayınız. Ben resimde örnek olarak göstermek için Telif hakkı bulunmayan “Lincoln” filmini seçtim.

Torrent ile Film indirme

Gelen listeden istediğiniz filmi seçebilirsiniz. Seçerken üstteki resimde 2.Kaynak sayısı yazılı alanda bulunan sayılardan en yüksek olanları seçmeniz filmin daha hızlı inmesini sağlayacaktır.

Açılan sayfada aşağıda görünen “download Torrent” butonuna basınız.

Film indirme programı
butonu tıkladığınızda bilgisayarına çok küçük bir parçacık inecektir.İnen bu dosyayı tıkladığınızda karşınıza az önce kurduğunuz utorrent programı çıkacaktır.Karşınıza çıkan pencereden filmi kaydetmek istediğiniz yeri seçerek “Tamam”a tıkladığınızda filminiz inmeye başlayacaktır.

İndirdiğiniz filmleri altyazılı izlemek için BS Player kullanmanız, size kolaylık sağlayacaktır.Filmi BS Player ile açtığınızda program otomatik olarak altyazıları internetten arayarak,en uygun altyazıyı sadece tek bir tuşa basarak indirip filmin içine atmanızı sağlayacaktır.

Karşılaştığınız sorunlar için yorum kısmından destek alabilirsiniz.

Önerebileceğiniz dizi veya filmleri de yorum kısmından yazarsanız sevinirim 🙂

One Response to “Torrent ile film nasıl indirilir? ( Resimli Anlatım ) 2016 Ağustos Güncellendi”

  • merve dedi ki:

    merhaba

    ben anlattığınız gıbı yapptım fılm ınıyor ancak bu bs player işi zormuş bs playyerda suan zatn altyazı çalışmıyormus baska programlar var ancak forumlarda zahmetlı olduğu yazıor ddırek türkçe dublaj ya da turkce altyazılı ınddırebıleceğimiz filmme nasıl ulaşabılırız yardımcı olursanız sevınırım

    saygılarımla.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir